ZAJĘCIA TANECZNE

Przedszkole Leśna Kraina

Zajęcia taneczne są w stałej ofercie dodatkowych zajęć przedszkolnych, organizowane dla wszystkich grup wiekowych.

Ćwiczenia z powtarzaniem tanecznych kroków i układów poprawiają sprawność umysłową dziecka. Trenując sekwencje ruchów i gestów, dzieci lepiej przyswajają zdobytą wiedzę. Ich mózg staje się plastyczniejszy i tworzą się w nim nowe połączenia nerwowe. Taniec uruchamia kreatywność oraz zdolność do rozwiązywania problemów. Choć nauczenie się układu tanecznego jest trudniejszą sztuką niż jazda na rowerze, dziecko poznaje dzięki temu, czym jest wytrwałość i dążenie do wyznaczonego celu.

Regularnie tańczące dzieci rozwijają się szybciej w porównaniu ze swoimi rówieśnikami. Nabywają umiejętności socjalne, uczą się również pracy w grupie i współpracy.

Zajęcia prowadzone są przez wykfalifikowanego instruktora Szkoły Tańca Latino Fever, który posiada wszelkie potrzebne uprawnienia do pracy z Dziećmi.